852616380 vmotnam@vmotnam.lt
Select Page

Mieli bičiuliai, kolegos, bendraminčiai ir bendražygiai,

Kreipiamės į jus ir prašome palaikymo – prašome el. paštu išsiųsti raštą, kurį rasite paspaudę nuorodą,  visiems Seimo nariams (adresai apačioje) laiške parašant REMIU REIKALAVIMĄ 2018 M. BIUDŽETU UŽTIKRINTI SPECIALIZUOTOS KOMPLEKSINĖS PAGALBOS PRIEINAMUMĄ VISIEMS SMURTĄ IR PRIEVARTĄ PATIRIANTIEMS ASMENIMS!  Laiškai turi būti išsiųsti būtent lapkričio 21 d.,  t. y. prieš lemiamą biudžeto svarstymą Seime!

Reikalo esmė trumpai:

Vieninga Specializuotos pagalbos centrų (SPC) tarnyba,  pradėta kurti priėmus Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą (2011 m.), šiandien susiduria su esminiais sunkumais – verktinai trūksta žmogiškųjų ir finansinių išteklių! Turint omenyje, jog buvo pradėta praktiškai nuo 0, šiuo metu kai kurie regioniniai SPC vis dar tegali įdarbinti 2 – 2,5 etato konsultanto. Tuo tarpu darbo krūvis nuo 2012 m. padidėjo 6 – 7 kartus (600 – 700 %), skaičiuojant vien tik policijos perduodamus pranešimus ir neįskaitant tų asmenų, kurie kreipiasi patys, ar tų, kuriems teikiama tęstinė pagalba ilgesnį laiką.    Už šių skaičių slypi dešimtys tūkstančių moterų, kurioms SPC fiziškai nesugebėjo suteikti pagalbos, kuri joms yra gyvybiškai būtina. Dauguma jų yra darbingo amžiaus moterys, auginančios vaikus, todėl vienas Dievas težino, kiek tūkstančių vaikų šiuo metu pasmerkiami augti smurtinėje aplinkoje ir patys patirti nuolatinį nesaugumą bei smurto riziką. 

Seime svarstomas 2018 m. biudžetas ir yra be galo svarbu, kad jame būtų įtvirtinta smurtą ir prievartą patiriančių moterų teisė gauti valstybės garantuotą savalaikę ir specializuotą kompleksinę pagalbą. Prašome visus mūsų draugus aiškiai, drąsiai ir vienareikšmiškai paremti mūsų ir visų SPC reikalavimą adekvačiai finansuoti specializuotą pagalbą smurtą ir prievartą patiriantiems asmenims, t. y.  pareikalauti to, kas jau senai „pasverta, suskaičiuota ir atmatuota“ ir netgi įrašyta į šios Vyriausybės programą kaip vienas iš prioritetų!

Maloniai prašome dalintis šiuo mūsų pranešimu ir kviesti prisidėti prie moterų žmogaus teisių įtvirtinimo.

 

Dėkojame!

Vilniaus Moterų namai

NVO koalicija Moters teisės – visuotinės žmogaus teisės

Seimo narių kontaktai: Vida.Aciene@lrs.lt; Mantas.Adomenas@lrs.lt; Virgilijus.Alekna@lrs.lt; Rimas.Andrikis@lrs.lt; Arvydas.Anusauskas@lrs.lt; Ausrine.Armonaite@lrs.lt; Audronius.Azubalis@lrs.lt; Valius.Azuolas@lrs.lt; Kestutis.Bacvinka@lrs.lt; Vytautas.Bakas@lrs.lt; Linas.Balsys@lrs.lt; Kestutis.Bartkevicius@lrs.lt; Mindaugas.Bastys@lrs.lt; Rima.Baskiene@lrs.lt; Juozas.Baublys@lrs.lt; Antanas.Baura@lrs.lt; Juozas.Bernatonis@lrs.lt; Agne.Bilotaite@lrs.lt; Rasa.Budbergyte@lrs.lt; Valentinas.Bukauskas@lrs.lt; Guoda.Burokiene@lrs.lt; albutk@lrs.lt; Algirdas.Butkevicius@lrs.lt; Petras.Cimbaras@lrs.lt; Viktorija.Cmilyte@lrs.lt; ridagy@lrs.lt; Rimantas.Dagys@lrs.lt; irdegu@lrs.lt; Irena.Degutiene@lrs.lt; Algimantas.Dumbrava@lrs.lt; Justas.Dziugelis@lrs.lt; Aurimas.Gaidziunas@lrs.lt; Vitalijus.Gailius@lrs.lt; Dainius.Gaizauskas@lrs.lt; Arunas.Gelunas@lrs.lt; Eugenijus.Gentvilas@lrs.lt; Simonas.Gentvilas@lrs.lt; Kestutis.Glaveckas@lrs.lt; keglav@lrs.lt; Petras.Grazulis@lrs.lt; pegraz@lrs.lt; Arunas.Gumuliauskas@lrs.lt; Juozas.Imbrasas@lrs.lt; Stasys.Jakeliunas@lrs.lt; Jonas.Jarutis@lrs.lt; Zbignev.Jedinskij@lrs.lt; Eugenijus.Jovaisa@lrs.lt; Sergejus.Jovaisa@lrs.lt; Rasa.Jukneviciene@lrs.lt; rajukn@lrs.lt; Vytautas.Juozapaitis@lrs.lt; Ricardas.Juska@lrs.lt; Vytautas.Kamblevicius@lrs.lt; Darius.Kaminskas@lrs.lt; Ramunas.Karbauskis@lrs.lt; Laurynas.Kasciunas@lrs.lt; Dainius.Kepenis@lrs.lt; Vytautas.Kernagis@lrs.lt; Gintautas.Kindurys@lrs.lt; gekirk@lrs.lt; Gediminas.Kirkilas@lrs.lt; Algimantas.Kirkutis@lrs.lt; Vanda.Kravcionok@lrs.lt; Dainius.Kreivys@lrs.lt; Asta.Kubiliene@lrs.lt; Andrius.Kubilius@lrs.lt; ankubi@lrs.lt; Gabrielius.Landsbergis@lrs.lt; Tadas.Langaitis@lrs.lt; Jonas.Liesys@lrs.lt; Linas.Linkevicius@lrs.lt; Michal.Mackevic@lrs.lt; Mykolas.Majauskas@lrs.lt; Ausra.Maldeikiene@lrs.lt; Bronius.Markauskas@lrs.lt; Raimundas.Martinelis@lrs.lt; Kestutis.Masiulis@lrs.lt; Bronislovas.Matelis@lrs.lt; Laimute.Matkeviciene@lrs.lt; Antanas.Matulas@lrs.lt; Kestutis.Mazeika@lrs.lt; Ruta.Miliute@lrs.lt; Radvile.Morkunaite@lrs.lt; Jaroslav.Narkevic@lrs.lt; Alfredas.Nauseda@lrs.lt; Andrius.Navickas@lrs.lt; Monika.Navickiene@lrs.lt; Arvydas.Nekrosius@lrs.lt; Petras.Nevulis@lrs.lt; Ausrine.Norkiene@lrs.lt; Juozas.Olekas@lrs.lt; juolek@lrs.lt; Ceslav.Olsevski@lrs.lt; Andrius.Palionis@lrs.lt; Ausra.Papirtiene@lrs.lt; Zygimantas.Pavilionis@lrs.lt; Virgilijus.Poderys@lrs.lt; Raminta.Popoviene@lrs.lt; Viktoras.Pranckietis@lrs.lt; Mindaugas.Puidokas@lrs.lt; Kestutis.Pukas@lrs.lt; Edmundas.Pupinis@lrs.lt; Naglis.Puteikis@lrs.lt; Vytautas.Rastenis@lrs.lt; Jurgis.Razma@lrs.lt; jurazm@lrs.lt; Juozas.Rimkus@lrs.lt; Viktoras.Rinkevicius@lrs.ltIrina.Rozova@lrs.lt; Julius.Sabatauskas@lrs.lt; alsala@lrs.lt; Algimantas.Salamakinas@lrs.lt; Paulius.Saudargas@lrs.lt; Valerijus.Simulik@lrs.lt; Rimantas.Sinkevicius@lrs.lt; Virginijus.Sinkevicius@lrs.lt; alsysa@lrs.lt; Algirdas.Sysas@lrs.lt; Gintare.Skaiste@lrs.lt; Arturas.Skardzius@lrs.lt; Saulius.Skvernelis@lrs.lt; Kestutis.Smirnovas@lrs.lt; Lauras.Stacevicius@lrs.lt; Andriejus.Stancikas@lrs.lt; Levute.Staniuviene@lrs.lt; Kazys.Starkevicius@lrs.lt; Gintaras.Steponavicius@lrs.lt; Zenonas.Streikus@lrs.lt; Algis.Strelciunas@lrs.lt; Dovile.Sakaliene@lrs.lt; Rimante.Salaseviciute@lrs.lt; Robertas.Sarknickas@lrs.lt; Stasys.Sedbaras@lrs.lt; irsiau@lrs.lt; Irena.Siauliene@lrs.lt; Audrys.Simas@lrs.lt; Ingrida.Simonyte@lrs.lt; Agne.Sirinskiene@lrs.lt; Leonard.Talmont@lrs.lt; Rita.Tamasuniene@lrs.lt; Tomas.Tomilinas@lrs.ltStasys.Tumenas@lrs.ltPovilas.Urbsys@lrs.ltGintaras.Vaicekauskas@lrs.ltPetras.Valiunas@lrs.lt; Egidijus.Vareikis@lrs.ltJonas.Varkalys@lrs.ltJuozas.Varzgalys@lrs.ltGediminas.Vasiliauskas@lrs.lt; Aurelijus.Veryga@lrs.lt; Virginija.Vingriene@lrs.ltAntanas.Vinkus@lrs.lt;  Emanuelis.Zingeris@lrs.ltemzing@lrs.lt; Remigijus.Zemaitaitis@lrs.lt;