852616380 vmotnam@vmotnam.lt
Select Page

   2018 metų rugsėjo 11 dieną dalyvavome diskusijoje „Stambulo konvencija: kokius pokyčius ji atneš?“, į kurią kaip kalbėtoja buvo pakviesta Vilniaus Moterų namų vadovė Lilija Henrika Vasiliauskienė. Diskusiją moderavo žurnalistė Simona Aginskaitė, taip pat dalyvavo Lietuvos žmogaus teisių centro atstovė Jūratė Juškaitė ir Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis. Įvyko produktyvi diskusija. Svarbu pažymėti, kad auditorija vienbalsiai išreiškė paramą Europos Tarybos konvencijos dėl smurto prieš moteris ir smurto šeimoje prevencijos ir kovos su juo ratifikavimui ir ragino Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kaip už lyčių lygybę atsakingą ministeriją išreikšti savo aiškią poziciją.

   SADM patvirtino savo ketinimą redaguoti Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą taip, kad jis taptų lyčiai specifišku ir jame būtų aiškiai įvardinta, kad jis yra skirtas apsaugoti moteris, patiriančias smurtą šeimoje. Sveikiname šį Ministerijos ketinimą, laukiame tolimesnių žingsnių faktinės moterų padėties gerinimo link.

   Dėkojame Švedijos ambasadai už diskusijos organizavimą, taip pat projektą „Encouraging Women Leadership and Entrepreneurship in Lithuania“ įgyvendinančioms organizacijoms – Lietuvos žurnalistikos centrui, žurnalui „Verslo pietūs“, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutui už šią reikalingą iniciatyvą!

Call Now Button