852616380 vmotnam@vmotnam.lt
Select Page

Metodinė informacija

Svarbi informacija įveikiant smurtą šeimoje

Vilniaus Moterų namai – nevyriausybinė moterų organizacija, sukūrusi pirmąjį NVO valdomą Krizių centrą smurtą ir prievartą patiriančioms moterims Lietuvoje. Istoriškai tai pirmasis Krizių centras moterims ne tik Lietuvoje, bet ir trijose Baltijos šalyse. Krizių centras įkurtas Šiaurės šalių pavyzdžiu, gavus finansinę paramą iš Norvegijos Vyriausybės. Vilniaus Moterų namų Krizių centras pradėjo veiklą 1996 m.  rudenį.

Vilniaus Moterų namų sukurtas ir valdomas visų rūšių smurtą ir prievartą patiriančioms moterims spcializuotos pagalbos centras veikia nuo 1996 m. Centras teikia anoniminę telefoninę pagalbą. Specializuotos pagalbos centro specializacija – pagalbos teikimas moterims, nukentėjusioms nuo savo sutuoktinių ir partnerių smurto. VMN SPC dirba svarbų krizių intervencijos bei profilaktikos (prevencijos) darbą, teikia neatidėliotiną bei tęstinę pagalbą smurtą ir prievartą patyrusioms moterims. Svarbią vietą Vilniaus Moterų namų organizacijos veikloje užima lobistinė veikla, siekiant tobulinti įstatyminę Lietuvos bazę smurto prieš moteris įveikimo srityje, formuoti atitinkamą politiką bei diegti pažangią praktiką.

11 smurtinių santykių požymių

Lietuvos policijos generalinio komisaro Nurodymas dėl apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo įgyvendinimo

Jūsų teisės prasidėjus ikiteisminiam tyrimui dėl smurto artimoje aplinkoje

Ko reikia moters saugumui? Pasiruošimas galimam smurto epizodui

Kaip kreiptis į teisėsaugos institucijas

Kaip pasiekti teisingumo?

Smurtas prieš moteris šeimoje. Atmintinė

Smurto rūšys

Smurto ratas

Išmoktas bejėgiškumas ir jo priežastys

Šeimoje patirto smurto padariniai bio-psicho-socialinei asmens sveikatai. Mušamos moters sindromas

Metodinės rekomendacijos skirtos specializuotos pagalbos centrų darbuotojams, savanoriams bei apsaugos nuo smurto artomoje aplinkoje įstatymą įgyvendinančių institucijų darbuotojams ir specialistams

Žmogaus teisių pažeidimai ir smurtas akušerijoje

http://www.teisinepagalba.lt

 

 

Call Now Button