852616380 vmotnam@vmotnam.lt
Select Page

Pasaulinis Moterų Streikas

MIELOS MOTERYS, mieli bendraminčiai, bendražygiai, kolegos,

   Kaip žinia, asociacija Vilniaus Moterų namai 20 metų dirba smurto prieš moteris įveikimo srityje, yra visų svarbiausių šios srities įstatymų ir valstybinių programų bendrainiciatoriai ir bendraautoriai,  matėme ir šilto, ir šalto, tačiau pastarųjų savaičių ir mėnesių įvykiai perpildė mūsų kantrybės taurę –visi žiniasklaidos kanalai, visos „kalbančios galvos“ radijuje ir  televizijoje   skirtingais balsais, bet vis taip pat nuožmiai KALTINA moteris! Kaltina už tai, kad vengia „gimdyti Lietuvai vaikus“, kad gimdo, kad siekia atitikti visuomenės standartą  „turėti vyriškį savo gyvenime“ (garsioji konservatorių formulė Tėtis, mama ir aš) ir taip ilgam įstringa smurtiniuose santykiuose, kartu su savo vaikais tapdamos žiaurių smurtautojų įkaitėmis, kaltinamos taip pat tuo, kad vyrai nesirūpina savo vaikais, neprisideda prie jų išlaikymo, tad moterys skursta ir dirbdamos per tris darbus „negali tinkamai pasirūpinti savo vaikais“; kaltinamos, kad nesikreipia į teisėsaugą ir „neapgina nuo partnerių ir sutuoktinių smurto savo vaikų“, kaltinamos tuo, kad kreipiasi į teisėsaugą ir trukdo rimtų pareigūnų rimtus darbus, kad  esančios melagės, piktnaudžiaujančios įstatymais smurto aukos, kad motinos žudikės… – kas daugiau?? Tuo tarpu vyriškoji lytis yra atleidžiama nuo bet kokios atsakomybės už visų šių bėdų ir nelaimių autorystę! Regis, XXI a. apsišvietusiai  ir kultūringai mūsų visuomenei  yra taip pat akivaizdu, jog moteris yra pati „kalta“, kaip tai buvo raganų medžiotojams tamsiais viduramžiais!

Ar galime toliau su tuo taikstytis?? Mes atsakome – NE!

Todėl šiandien Lietuvos moteris kviečiame streikuoti kovo 8 – osios, Tarptautinės moterų solidarumo dienos, proga ir kartu su 49 pasaulio valstybių, visų kontinentų  moterimis išeiti į gatves – prisijungti prie Pasaulinio Moterų Streiko!

Vieta ir laikas:   Vinco Kudirkos aikštė, Vilnius,  2017 m. kovo 8 diena, 14 valanda.

Sekant Islandijos moterų pavydžiu, kviečiame visas  moteris išeiti iš darbo po tos valandos, po kurios joms jau nebemokama už jų atliekamą darbą, –  pačiu optimistiškiausiu vertinimu, moterų atlyginimai Lietuvoje yra bent jau trečdaliu mažesni nei vyrų. Moterys ir jų vaikai sudaro skurdžiausią visuomenės sluoksnį  ir todėl tampa visokeriopo institucinio smurto objektu – pašalpos, socialiniai būstai, nepriteisti alimentai ir išmokos iš Vaikų išlaikymo fondo  bei nuolatinė baimė, kad policija, Vaiko teisių apsaugos skyriai ir socialinės tarnybos „už bausmę“, kad bandai vis dėlto kažkaip gyventi,  ATIMS VAIKUS!  Parodykime veidmainiškai  visuomenei, kad nesutinkame su tokia padėtimi, kad esame išsilavinusios ir kūrybingos darbuotojos,  atsakingos  motinos, sąmoningos ir kovoti už savo teises pasirengusios pilietės!

KVIEČIAME Į MOTERŲ STREIKĄ 2017 m. kovo 8 diena, 14 valandą Vinco Kudirkos aikštėje Vilniuje. Kitų miestų ir miestelių moteris kviečiame streikuoti prie savo savivaldybių ir seniūnijų, pagrindinėse miestų aikštėse.

Jei nuspręsite prisijungti prie akcijos Vilniuje ar regionuose, plakatus galite atsispausdinti čia:

  1. 70 % besikreipiančiųjų negauna nei apsaugos, nei pagalbos 
  2. Apginkime moteris nuo institucinio smurto 
  3. Ekonominiam smurtui prieš moteris NE !
  4. Skurdas Lietuvoje turi moters veidą
  5. Reikalaujame solidarumo mokesčio 
  6. Lietuvos moterys labiau išsilavinusios, nei Lietuvos vyrai 

Plakatai prieš militarizaciją:

1. Militarizacijai NE 

2. Lyčiai jautrus biudžetas- valstybės klestėjimo ir tvarios plėtros pagrindas

3. Karinio biudžeto didinimas turi vykti turtingųjų sąskaita

Šabloninį kvietimo plakatą kviečiantį prisijungti prie akcijos rasite čia 

kovo 8 akcija (1)kovo 8 akcija (3)

 

 

 

Call Now Button