852616380 vmotnam@vmotnam.lt
Select Page

Europos Sąjungos pagrindinių teisių agentūros apklausa dėl smurto prieš moteris

FRA ( EUROPEAN UNION AGENCY FOR FUNDAMENTAL RIGHTS) apklausos dėl smurto prieš moteris buvo atliktos visose 28 ES valstybėse narėse. Tiesioginiais pokalbiais su 42 000 moterų pagrįsta FRA apklausa apie smurtą prieš moteris yra išsamiausia iki šiol Europos Sąjungoje ir visame pasaulyje surengta apklausa apie moterų patirtą smurtą.

Apklausa apėmė asmenines moterų fizinio ir seksualinio smurto, partnerių psichologinio smurto, seksualinio priekabiavimo ir persekiojimo patirtis. Dauguma klausimų buvo susiję su moterų patirtimi nuo 15 metų amžiaus, tačiau apklausos klausimyne buvo ir klausimų apie moterų vaikystėje (iki 15 metų amžiaus) patirtą smurtą, kai smurtautojai buvo suaugusieji. Be to, per apklausą moterų buvo klausiama, ką jos mano apie smurtą prieš moteris bei smurtą šeimoje ir kaip jos tai suvokia.

Smurtas prieš moteris pažeidžia pagrindines moterų teises – orumą, galimybę siekti teisingumo ir lyčių lygybę. Pavyzdžiui, viena iš trijų moterų yra patyrusi fizinį ir (arba) seksualinį smurtą nuo 15 metų amžiaus; viena iš penkių moterų yra patyrusi persekiojimą; kas antra moteris yra patyrusi vieną ar daugiau seksualinio priekabiavimo formą.

 

 

Daugiau informacijos apie FRA apklausas ir jų rezultatus rasite čia. 

 

 

 

 

Call Now Button