852616380 vmotnam@vmotnam.lt
Select Page

Vykdomi projektai

      socmin

2022 m. asociacija Vilniaus Moterų namai įgyvendina LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą  “Įvardinti. Atpažinti. Keisti”. Švietimo srities darbuotojų kompetencijų kėlimas lyčių lygybės srityje.

Moterų žmogaus teisių apsauga Lietuvoje ir pasaulyje jau kurį laiką patiria nuosmukį. 2020 m. Jungtinių Tautų plėtros programos paskelbtas lyčių socialinių normų indeksas vertinantis lyčių lygybę per žmonių turimą šališkumą lyties atžvilgiu atskleidė, kad 91 % vyrų ir 86 % moterų turi bent vieną aiškiai neigiamą nuostatą moterų atžvilgiu politikos, ekonomikos, švietimo srityse, taip pat ir moterų kūno neliečiamumo bei integralumo aspektu. Tyrimai atskleidžia, kad šios neigiamos nuostatos veikia tiek darbo aplinkoje, tiek ir asmeniniame gyvenime, daro įtaką priimamiems sprendimams ir pasirinkimams.

Projektu yra siekiama kelti švietimo srities darbuotojų kompetencijas lyčių lygybės srityje, išmokyti atpažinti lyčių vaidmenų stereotipus, suteikti įrankius ir paskatinti švietimo srities darbuotojus savo darbe taikyti nediskriminuojančias praktikas, įgalinančias tiek mergaites, tiek berniukus siekti savo aukščiausio potencialo nepriklausomai nuo jų lyties.

       

Call Now Button