852616380 vmotnam@vmotnam.lt
Select Page

2018 metų liepos 1 d. įsigaliojęs Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas pragaru pavertė daugybės Lietuvos moterų gyvenimus ir buitį. Asociacija Vilniaus Moterų namai vėl ir vėl gauna pagalbos prašymus moterų, kurios kreipėsi dėl smurto artimoje aplinkoje, tačiau vietoje įstatymų garantuojamos apsaugos ir pagalbos susiduria su institucijų grasinimais atimti iš jų vaikus. Tiek Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai, tiek socialinėms tarnyboms, vykdančios atvejo vadybą, yra suteikti nepagrįstai platūs įgaliojimai kištis į asmeninį moters gyvenimą, nenumatant asmeninės atsakomybės už galimai neatsakingą, nekompetentingą, perteklinį veikimą ir/ar tokiu veikimu daromą žalą asmens gerovei. Tai yra pačiame Įstatyme yra užkoduota rizika pažeisti LR Konstituciją, moterų žmogaus teises, naudojant prieš jas institucinį smurtą. Tarnybos tampa įrankiu smurtautojui toliau kontroliuoti savo auką. Moterys mūsų klausia patarimo, kaip apsiginti nuo tarnybų, todėl mes parengėme štai tokį prašymo pavyzdį ir kviečiame visas, kurioms tai yra aktualu, naudotis.

Mūsų energingos pastangos pakeisti įstatymą, bendradarbiauti už jo pasirodymą atsakingais Seimo nariais buvo bevaisės, todėl kviečiame moteris pačias ginti savo teises.

Gautus valstybės institucijų išaiškinimus maloniai prašome siųsti mums, kad toliau galėtume vykdyti advokaciją šiuo klausimu.

Call Now Button