852616380 vmotnam@vmotnam.lt
Select Page

Mielos moterys,

Taip kuriama istorija – Lietuva tapo 50-ąją šalimi, kartu su kitomis 54 pasaulio valstybėmis, dalyvavusia Pirmajame pasaulio moterų streike! Lietuvoje prie streiko prisijungė trys miestai – Vilnius, Klaipėda ir Šilalė. Džiaugiamės ir dėkojame!

Nuotraukos prisegtukuose ir nuorodose:

http://www.15min.lt/…/akcija-kuria-kvieciama-prisideti-prie…;

http://klaipeda.diena.lt/…/streikas-pries-lytine-diskrimina…

Taip pat pridedame nuorodą į vaizdo įrašą iš renginio Vilniuje:https://www.facebook.com/Vilniaus.Moteru.namai/?fref=ts

Jau po renginio mus taip pat pasiekė optimistiškai nuteikianti informacija apie Islandijos moterų iškovojimus https://www.facebook.com/ATTNVideo/videos/1672666456371642/ – “Sveikinimai, Islandija!“ Moterys ir vyrai 2022 metai gaus vienodą atlygį už atliekamą darbą – stambieji darbdaviai įstatymiškai įpareigojami pateikti sertifikatus, patvirtinančius, jog moterims ir vyrams mokami vienodi atlyginimai. Valio, garsūs aplodismentai ir šūksniai minioje! J

Liaudies išmintis sako: “ŽINOK, KO NORI, IR TU GAUSI”. Tai kodėl Lietuvos moterys miega?? Ar visiškai suburžuazėjome ir tenkinamės trupiniais nuo patriarchato stalo?? Ar esame tiek nesolidarios, suskaldytos, supriešintos, kad nenorime pažvelgti viena kitai į akis net Tarptautinės moterų solidarumo dienos proga?? Ar nesugebame pačios susiburti, nelaukdamos, kol valdžios institucijos tą padarys už mus? Kaip matome, jos neskuba to daryti, o ir jų nuoširdumas tokiais atvejais visuomet yra abejotinas!

Kurgi tas Lietuvos moterų judėjimas, kuriuo didžiavomės Atgimimo pradžioje ar IV Lietuvos moterų suvažiavimo metais? Ir tie asmenys bei organizacijos, patogiai progai pasitaikius, ypač prieš įvairius rinkimus, save pozicionuojančios kaip feministinėmis, žmogaus teisių gynimo ir pan.?? Atbuskime atbuskime!

Vėl pašauksime į gatves 2018 m. kovo 8 d., o iki to laiko siūlome pradėti kalbėtis tarpusavyje. 
Neleiskime politinėms partijoms mūsų išnaudoti, skaldyti ir supriešinti. Ar ne laikas surengti penktąjį Lietuvos moterų suvažiavimą ir įvertinti moterų padėtį visuose Lietuvos regionuose po 27 Nepriklausomybės metų ir remiantis analizės rezultatais pateikti Seimui ir Vyriausybei konkrečius reikalavimus moterų padėties gerinimui??

Skelbiamas ir 2017 05 31 įvyks NVO koalicijos Moters teisės – visuotinės žmogaus teisės ataskaitinis rinkiminis susirinkimas, tad kviečiame pasinaudoti šia proga susitikti ir diskutuoti, aiškiai įvardinti problemas, kurias norėtumėme išspręsti ir būdus, kaip ketiname to siekti, ir pasidalinus darbais VEIKTI.
Ar ne puiki mintis būtų sukurti penktojo Lietuvos moterų suvažiavimo iniciatyvinę grupę, regionams išsirinkti koordinatorius, formuoti Organizacinį Komitetą ir kartu kreiptis į Vyriausybę finansavimo? Gal gi ne veltui buvo kalbama apie nevyriausybinių organizacijų svarbą ir jų įtakos didinimą, išsirinkus naująją valdžią?? Tikėkimės, kad taip!

Ir pabaigai – kaimyninėje Lenkijoje moterys streikavo 85 miestuose! Ar galėtume ir mes?

Su geriausiais linkėjimais
Lilija Vasiliauskienė 
NVO koalicijos Moters teisės – visuotinės žmogaus teisės
Prezidentė

Call Now Button