852616380 vmotnam@vmotnam.lt
Select Page

https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/a-veryga-butina-ne-drausti-abortus-o-padeti-krizeje-atsidurusioms-moterims.d?id=75851893

 

O Viešpatie, moterys! Ar matote prie ko priėjo Seimo varnai?? Ar seksualinę prievartą patyrusi moteris turėtų teisme įrodinėti, jog ji tokią prievartą patyrė? O kur valstybės įsipareigojimai, ES Nusikaltimo teisių aukų direktyva, reikalaujanti jautraus, pagarbaus, profesionalaus požiūrio į bet kokio nusikaltimo auką, o ypač seksualinės prievartos ir artimųjų smurto aukas? Kur griežti reikalavimai AUKA TIKĖTI? Kur galų gale XXI amžiuje padėjome MOTERS TEISES KAIP VISUOTINES IR NEDALOMAS ŽMOGAUS TEISES? Kas gali nuspręsti už pačią moterį, kiek vaikų, kada, kokiais tarpais ji norės pagimdyti? Aišku, niekas kitas tik ji pati – ir tokią jos teisę įtvirtina visu pirma LR Konstitucija (ir tegul kas nors man įrodo, kad gali būti atvirkščiai), o taip pat ir Kairo konvencija, priimta JTO pasaulinėje gyventojų ir plėtros konferencijoje 1994 metais, kuriai LIETUVA BE IŠLYGŲ PRITARĖ. Iš kur, iš kokių pragarų dar ir dar kartą atšliaužia šita moterų nekentimo hidra? Kaip, kodėl vėl ir vėl bando sugrįžti inkvizicijos siautėjimas? Kaip atsitinka, kad mes vėl ir vėl į valdžią išsirenkame veikėjus, svajojančius apie smagiai liepsnojantį laužą Nepriklausomybės aikštėje, kuriame dega per dešimtmečius iškovotos moterų teisės??
Jei panaši rašliava suponuoja, jog prievartautojas laisvas ir saugus, jį saugo nekaltumo prezumpcija (nors ES Nusikaltimo aukų teisių direktyva numato priešingai), o va auka – ją tai mes paturėsime! REAGUOKIME, RAŠYKIME SEIMO NARIAMS, EIKIME Į GATVES (nebe pirmą kartą kviečiu)! Gal bent šiuo atveju bus daugiau neabejingų, gal pabusime iš snaudulio. Kol mes FEMINIZMO GRUPĖJE nekaltai dalinamės pikantiškomis smulkmenomis iš tolimo interneto, čia, mūsų panosėje, Seimo inkvizitoriai sprendžia mūsų likimus! Seimo posėdžių salės galerija turi būti pilna apsisprendusių ir aiškiai išsakančių savo reikalavimą gerbti MOTERS TEISES KAIP VISUOTINES IR NEDALOMAS ŽMOGAUS TEISES feminisčių, o priešais Seimą, Nepriklausomybės aikštėje stovėti didžiulė minia šiuos reikalavimus palaikančių sąmoningų piliečių, kol toje vietoje dar neuždegė pirmojo inkvizicijos laužo.
Kas pareikštų norą burtis į Organizacinį komitetą organizuoti Moterų maršą, taikų piketą priešais Seimo rūmus, parašų rinkimą? Savo ruožtu galiu pasiūlyti savo organizaciją, asociaciją Vilniaus Moterų namai, kaip tokio judėjimo sekretoriatą, šias funkcijas jau esame ne kartą vykdę. 
Prašau – atsiliepkime!

Lilija Vasiliauskienė 

Asociacijos Vilniaus Moterų namai vadovė

Call Now Button