852616380 vmotnam@vmotnam.lt
Select Page

Nebalsuokime už populistines partijas! SOS! „Darbo partijos“ buldozeriu darkomas Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas! Rinkimų išvakarėse ir vėl populistiniai sprendimai – esą Seimo pirmininkės pavedimu viena asaba, besigirianti, jog „ 25 metus dirbusi tardytoja“ (spėkite, kur ir kada?) ir iš „tų laikų“ gerai atsimenanti, jog partijos sprendimai aukščiau bet kokios kompetencijos, griebėsi Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo. O viena esminių jo nuostatų, kaip tyčia, – smurtas artimoje aplinkoje įvardijamas kaip žmogaus teisių pažeidimas! Kaip manote, ar yra dar kas nors, kas gali būti labiau svetima sovietiniam tardytojui?? Atspėjote – nėra. Matyt todėl šiai įstatymo nuostatai ir iškilo didžiausia grėsmė – na ir „pritobulino“! Kaip ir “anais laikais”, kai už susirinkimą trise galėjai aplankyti baltąsias meškas, pilietinės organizacijos minimai asabai – pikčiausias jos šaunių iniciatyvų priešas – dar prišnekės visokių superkompetetingų įžvalgų, kaip paskui vykdysi partinį pavedimą??

Šiame Įstatymo „tobulinimo” etape viena viltis – LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės principinga pozicija. Galgi dar pavyks išgelbėti Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą kaip svarbią žmogaus teisių diskurso dalį kaip ir Valstybės garantuojamos specializuotos pagalbos galimybę smurtą ir prievartą patiriantiems asmenims, kurių daugiau nei 90 proc. yra moterys. Tačiau tam be abejo būtina sutelkti visų pilietinių organizacijų, dirbančių žmogaus teisių srityje, pastangas.

Žodžiu, ką „Darbo partija“ priskaldė, dar ilgai reikės taisyti, todėl gana šitos publikos tiek įstatymų leidžiamojoje, tiek ir vykdomojoje valdžioje! Nevyriausybininkai, balsuokime tik už tuos, kurie neturi sovietinių fobijų piliečių visuomenės ir moterų žmogaus teisių atžvilgiu! O jau “Darbo partija” tai tikrai į šį sąrašą neįeina!

 

 

Call Now Button