852616380 vmotnam@vmotnam.lt
Select Page

 

Kodėl svarbu ratifikuoti Stambulo konvenciją

Keturi kertiniai Stambulo konvencijos stulpai

Europos Tarybos konvencija dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo 

PREVENCIJA | APSAUGA IR PAGALBA | BAUDŽIAMASIS PERSEKIOJIMAS | SUDERINTAS INSTITUCIJŲ VEIKIMAS

 

 

 

 

Moters kelionė siekiant pagalbos ir apsaugos nuo patiriamo smurto

Europos Tarybos konvencija dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo (Stambulo konvencija) yra svarbus tarptautinis dokumentas, skirtas kovoti su smurtu prieš moteris ir smurtu šeimoje. Stambulo konvencija užtikrina, kad smurtą ir prievartą patyrusios moterys ir jų vaikai gautų tinkamą valstybės institucijų ir nevyriausybinių organizacijų paramą, padedančią išsivaduoti nuo smurto ir nutraukti smurtinius santykius. Čia pateikiami du keliai, kuriais gali eiti smurtą ir prievartą patirianti moteris, siekianti apsaugos ir pagalbos šalyse, kuriose Stambulo konvencija ratifikuota ir įgyvendinama, ir šalyse, kuriose to dar nėra.

Iliustracijos ir dizainas – Dorothée Post.

 

 

Kodėl svarbu ratifikuoti Stambulo konvenciją?

Kokių pokyčių ji atneš? Kokios priemonės turės būti taikomos ją įgyvendinant?

Europos Tarybos konvencijos dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo (Stambulo konvencija) įgyvendinimas užtikrina moterų apsaugą nuo visų su lytimi susijusio smurto formų ir savalaikę, efektyvią pagalbą. Ši informacinė priemonė skirta padėti nevyriausybinėms organizacijoms, planuojančioms savo komunikacijos ir advokacijos kampanijas, jų strategiją ir taktiką. Pateikiami komunikacijos pavyzdžiai gali pasitarnauti bendraujant su sprendimų priėmėjais ir siekiant išryškinti Konvencijos svarbą.

 

 

 

Šuos informacinius leidinius išvertė ir parengė asociacija Vilniaus Moterų namai, įgyvendindama Europos Tarybos finansuojamą projektą. 

Call Now Button