852616380 vmotnam@vmotnam.lt
Select Page

2017 m. kovo 8 d.

MIELOS MOTERYS, mieli bendraminčiai, bendražygiai, kolegos, 

Kaip žinia, asociacija Vilniaus Moterų namai 20 metų dirba smurto prieš moteris įveikimo srityje, yra visų svarbiausių šios srities įstatymų ir valstybinių programų bendrainiciatoriai ir bendraautoriai, matėme ir šilto, ir šalto, tačiau pastarųjų savaičių ir mėnesių įvykiai perpildė mūsų kantrybės taurę –visi žiniasklaidos kanalai, visos „kalbančios galvos“ radijuje ir televizijoje skirtingais balsais, bet vis taip pat nuožmiai KALTINA moteris! Kaltina už tai, kad vengia „gimdyti Lietuvai vaikus“, kad gimdo, kad siekia atitikti visuomenės standartą „turėti vyriškį savo gyvenime“ (garsioji konservatorių formulė Tėtis, mama ir aš) ir taip ilgam įstringa smurtiniuose santykiuose, kartu su savo vaikais tapdamos žiaurių smurtautojų įkaitėmis, kaltinamos taip pat tuo, kad vyrai nesirūpina savo vaikais, neprisideda prie jų išlaikymo, tad moterys skursta ir dirbdamos per tris darbus „negali tinkamai pasirūpinti savo vaikais“; kaltinamos, kad nesikreipia į teisėsaugą ir „neapgina nuo partnerių ir sutuoktinių smurto savo vaikų“, kaltinamos tuo, kad kreipiasi į teisėsaugą ir trukdo rimtų pareigūnų rimtus darbus, kad esančios melagės, piktnaudžiaujančios įstatymais smurto aukos, kad motinos žudikės… – kas daugiau?? Tuo tarpu vyriškoji lytis yra atleidžiama nuo bet kokios atsakomybės už visų šių bėdų ir nelaimių autorystę! Regis, XXI a. apsišvietusiai ir kultūringai mūsų visuomenei yra taip pat akivaizdu, jog moteris yra pati „kalta“, kaip tai buvo raganų medžiotojams tamsiais viduramžiais!

 

Ar galime toliau su tuo taikstytis?? Mes atsakome – NE!

Todėl šiandien Lietuvos moteris kviečiame streikuoti kovo 8 – osios, Tarptautinės moterų solidarumo dienos, proga ir kartu su 49 pasaulio valstybių, visų kontinentų moterimis išeiti į gatves – prisijungti prie Pasaulinio Moterų Streiko! Mūsų į lietuvių kalbą išverstą Kvietimą žiūrėti čia: https://www.facebook.com/notes/vilniaus-moterų-namaikrizių-centras/pasaulinis-moterų-streikas/1320471527998593

Sekant Islandijos moterų pavydžiu, kviečiame visas moteris išeiti iš darbo po tos valandos, po kurios joms jau nebemokama už jų atliekamą darbą, – pačiu optimistiškiausiu vertinimu, moterų atlyginimai Lietuvoje yra bent jau trečdaliu mažesni nei vyrų. Moterys ir jų vaikai sudaro skurdžiausią visuomenės sluoksnį ir todėl tampa visokeriopo institucinio smurto objektu – pašalpos, socialiniai būstai, nepriteisti alimentai ir išmokos iš Vaikų išlaikymo fondo bei nuolatinė baimė, kad policija, Vaiko teisių apsaugos skyriai ir socialinės tarnybos „už bausmę“, kad bandai vis dėlto kažkaip gyventi, ATIMS VAIKUS! Parodykime veidmainiškai visuomenei, kad nesutinkame su tokia padėtimi, kad esame išsilavinusios ir kūrybingos darbuotojos, atsakingos motinos, sąmoningos ir kovoti už savo teises pasirengusios pilietės! 

Italijos moterys sako: Vyrų smurtas prieš moteris yra ne tarpasmeninis konfliktas ar atskiras spontaniškas agresijos proveržis, jis turi struktūrines priežastis, smelkiančias visą visuomenės sanklodą, tai politinis faktas, kurio šaknys glūdi nelygiame jėgos ir galios pasiskirstyme tarp lyčių.

Smurtas smelkia kiekvieną mūsų būties akimirką, jis skirtas kontroliuoti ir sutramdyti moteris: jį patiriame šeimoje, darbe, mokykloje, universitete, gatvėje, naktį, dieną, ligoninėse, masinio informavimo priemonėse, internetinėje erdvėje. Vyrų smurto prieš moteris problema gali būti sprendžiama tik radikaliais kultūriniais pokyčiais – to mus moko patirtis ir moterų judėjimo praktika.
Kitų valstybių moterų pasisakymus galite rasti čia: http://parodemujeres.com/why-do-i-strike-porque-paro/

KVIEČIAME Į MOTERŲ STREIKĄ 2017 m. kovo 8 dieną, 14 valandą Vinco Kudirkos aikštėje Vilniuje. Kitų miestų ir miestelių moteris kviečiame streikuoti prie savo savivaldybių ir seniūnijų, pagrindinėse miestų aikštėse. Jei nuspresite prisijungti prie akcijos Vilniuje ar regionuose, plakatus galite atsispausdinti čia: https://www.vmotnam.lt/pasaulinis-moteru-streikas/

Call Now Button