852616380 vmotnam@vmotnam.lt
Select Page


Ar mums neatrodo, kad Eurovizijoje jau senai konkursuoja ne dainos, ne atlikėjai, o tam tikros archetipinės energijos, nulemiančios tam tikrą kolektyvinės sąmonės kryptį? Taigi labai džiaugiuosi, kad lietuviška daina pagal nuopelnus pateko ne į pirmą dešimtuką, o laimėjo kitas politinis pareikšimas, kur kas labiau atitinkantis laikmečio dvasią – metoo judėjimas ir jaunų moterų drąsa pareikšti, kad jos ne žaislai kvailų berniukų rankose – nes kas gi jūsų manymų yra Playboy? Tai juk tiesiai pasakyta – žaidžiantis berniukas. Tam laikas padaryti galą, ir štai to galo pradžia akivaizdžiai jau atėjo. Gi saldesnis už cukrinę vatą profamily diskursas va ir neatlaikė konkurencijos, su kuo mus visas ir sveikinu.

Trečia tendencija, į kurią verta atkreipti dėmesį ir kuriai iš principo turėtume pritarti, tai ketvirtoji vieta Eurovizijos dainų konkurse. Vyrų skausmas dėl jų vienaip ar kitaip nesančių tėvų – tai taip pat yra labai diskursyvu – …you‘ll never know – for you let me walk this road alone. Akivaizdu, jog tėvui nebūtina būti iškeliavusiam į dausas, kad sūnus galėtų tai su skausmu balse ištarti you‘ll never know – for you let me walk this road alone. Šiuo metu gal apie 90% tėvų nei nesusimąstydami sudaro sąlygas savo sūnums šitaip jaustis, – ir tam irgi pats laikas padaryti galą ar bent jau įjungti refleksiją. Vyrų pokalbis su vyrais išties labai sveikintinas, jis, be abejo, prisideda prie šviesos amžiaus atėjimo arba mūsų socialinės sveikatos stiprėjimo.

Tai tokias kolektyvinės sąmonės tendencijas atspindi šis konkursas ir jo gana netikėtas rezultatas. Jokių 4-5 vietų, nes vaizdinio formuotojai aiškiai prašovė pro šalį – kolektyvinės europiečių vaizduotės jau nebejaudina šveplenimas ir žagsėjimas, tikintis, jog „būsi gerutė ir viską turėsi“, užtat daug nešokinėk ir krisk į glėbį savo vyriškiui, viskuo kitu pasirūpinsime MES. Pasirašo: patriarchatas.

O vat ir nepavyko! Todėl ir nusijuokime, lietuviai, jau užtenka mums liūdėt! 
…o va kaip muzikinis kūrinys, o dar labiau – puikus atlikėjos muzikalumas, puikus balsas, o ir visas pasirodymas priklauso kaimynams estams – jei tai iš tiesų būtų buvęs muzikinis konkursas. Kaip manote?

Call Now Button