852616380 vmotnam@vmotnam.lt
Select Page

Reikalaujame 4 mln. Eurų valstybinei Specializuotos pagalbos centrų programai 2018 m. biudžete! Įvairiuose biudžeto formavimo etapuose įvairūs politikai yra pažadėję galų gale išspręsti jau 6 metus besitęsiančią krizę –skirti minimalų būtiną kiekį lėšų specializuotos kompleksinės pagalbos smurtą ir prievartą patiriantiems asmenims užtikrinimui. Deja, pažadai kažkokiu keistu būdu vis išsisklaido, net buvome apkaltintos, jog pačios NVO „atsitraukėme, nesugebėjome pagrįsti savo reikalavimų“…Daugiau negu keista – jei vienai moteriai ir jos vaikams METAMS pagalbai suteikti skiriama 10 Eurų, o mes prašome bent 60 Eurų, tai kokio dar čia ypatingo pagrindimo reikėtų?? Neužmirškime – viena psichologo konsultacija paprastai kainuoja nuo 30 Eurų, ieškinio parengimas – nuo 500 Eurų, o specializuota kompleksinė pagalba apima dar ir informavimą, konsultavimą, palaikymą, tarpininkavimą institucijose… o vienas ir tas pats žmogus į SPC gali kreiptis nuo 1 iki kelių kartų per kalendorinius metus!!

Taigi svarstant 2018 m. biudžetą surengėme spontanišką piketą prie Seimo plenarinių posėdžių salės. Nuoširdžiai dėkojame mus parėmusiems politikams – socialdemokratų frakcijos narei Dovilei Šakalienei ir socialdemokratų partijos pirmininkui Gintautui Paluckui visų smurtą ir prievartą patiriančių moterų vardu, kurių interesus atstovaujame!

Premjero S. Skvernelio priekabiavimas prie socialdemokratų partijos pirmininko ir Vilniaus miesto vicemero mums atrodo kaip išsišokimas ir smulkus kerštas bei bandymas nukreipti žurnalistų ir publikos dėmesį nuo neišspręstos problemos. Suprantamas gerbiamo premjero apmaudas prisiminus, jog pagalbos smurto aukoms finansavimo didinimas – įrašytas jo paties vyriausybės programoje! Nesiduokime suklaidinami, pažadus reikia tesėti!

https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/seime-didesniu-atlyginimu-laukia-ir-medikai-ir-pareigunai-kitaip-teks-pridet-300-400-euru-iskart.d?id=76614607

Call Now Button