2018 metų liepos 1 d. įsigaliojęs Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas pragaru pavertė daugybės Lietuvos moterų gyvenimus ir buitį. Asociacija Vilniaus Moterų namai vėl ir vėl gauna pagalbos prašymus moterų, kurios kreipėsi dėl smurto artimoje aplinkoje, tačiau vietoje įstatymų garantuojamos apsaugos ir pagalbos susiduria su institucijų grasinimais atimti iš jų vaikus. Tiek Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai, tiek socialinėms tarnyboms, vykdančios atvejo vadybą, yra suteikti nepagrįstai platūs įgaliojimai kištis į asmeninį moterų gyvenimą. Ydingas yra pats Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas, nenumatantis institucijų darbo monitoringo mechanizmo ir neapibrėžiantis specialistų atsakomybės už perteklinį ir/ar neadekvatų poveikio priemonių taikymą, t. y. pačiame Įstatyme yra užkoduotas institucinis smurtas. Tarnybos tampa įrankiu smurtautojui toliau kontroliuoti savo auką. Moterys mūsų klausia patarimo, kaip apsiginti nuo tarnybų, todėl mes parengėme štai tokį prašymo pavyzdį ir kviečiame visas, kurioms tai yra aktualu, naudotis. Rašto šabloną galite rasti čia
Mūsų energingos pastangos pakeisti įstatymą, bendradarbiauti už jo pasirodymą atsakingais Seimo nariais ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija buvo bevaisės, todėl kviečiame moteris pačias ginti savo teises.
Gautus Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos iškinimus prašome siųsti mums, jei taip nuspręsite, esame pasiruošę toliau bendradarbiauti ginant moterų teises kaip visuotines ir nedalomas žmogaus teises.